סדנת תיפוף להורים וילדים

ילדים הכי מאושרים כשנותנים להם להיות ילדים – לקפוץ, להרעיש ולהיות שמחים ומשוחררים –  ואיפה הם יכולים לקבל את כל זה ועוד הרבה ועוד כשההורים מביטים מהצד או משתוללים יחד איתם?  – רק במעגל המתופפים שלי!

במעגל המתופפים הילדים מקבלים מקום לבטא את עצמם באמצעות התופים והקצב וחלקם מתאהבים בדבר הזה שנקרא 'תיפוף' וזה כבר שווה את הכול!

אז מה זה בעצם "מעגל מתופפים"?

המושג של "מעגל מתופפים" מגיע מתרבויות שונות חלקן עתיקות מאוד, בהם ישבו חברי השבט יחד ובאמצעות התיפוף יצרו קצב שמצד אחד חיבר בין חברי הקבוצה ומצד שני איפשר להם ביטוי כפרטים בתוך הקבוצה.

כך גם בהפעלה שאני יוצר. הקבוצה מתיישבת לצלילי מוזיקה קצבית, וכל ילד וילדה מקבלים כלי הקשה לידיהם חלקם כלי הקשה מיוחדים ומסקרנים מכל קצוות תבל, כעת הם מוזמנים להתחיל בנגינה חופשית ומשחררת.

לאחר שהילדים קיבלו את התחושה של הכלי והצלילים אותו הוא יכול להפיק, אנו מתיישבים במעגל מתופפים ולומדים מספר מקצבים בסיסיים שיהפכו למשענת קצב להמשך הפעילות. וכך הילדים לומדים וטועמים תרבויות וסגנונות שונים תוך שילוב של חוויה והנאה של מעגל מתופפים מקצועי.

במהלך הפעילות אני נוהג לשלב משחקי לימבו, משחקי קצב ומשחקים מגבשים אחרים אשר גורמים לילדים לנוע, לרקוד ולהשתחרר. אנו מסיימים שוב בהתכנסות לתוך המעגל הראשון ומנגנים ביחד את המקצבים שלמדנו.

בנוסף לכלי ההקשה המגוונים שאני מביא איתי למעגל המתופפים, אני מביא גם ציוד הגברה המותאם גם לתנאי שטח ללא מקור חשמל, מחצלות ואביזרים צבעוניים כמו צעיפים, אותם אני מחלק לכל המשתתפים לשלב המשחקים והריקודים.

בשבילי כל הפעלה היא חוויה חדשה ומרגשת, ולכן אני תמיד מגיע עם הפעילות לכל מקום בארץ, בין אם זה בבית או בחוץ, בזמן טיול משפחות או אירוע גיבוש הורים וילדים, בל"ג בעומר או במסיבת סיום בית הספר וגן ותמיד בחיוך, שמחה והרבה קצב.

מעגל המתופפים לילדים מתאים לימי הולדת, קייטנות, ימי כיף לילדי עובדים ועוד. ואני מקפיד להתאים אותו לטווח הגילאים של הקבוצה. ניתן להזמין מעגל מתופפים לילדים מגילאי 3 ומעלה.

למי שמחפש משהו מיוּחד, שוֹנה עם המלצות חמות – כשמתחילה ההפעלה – מתחילה החגיגה!